Omlouváme se, ale na tento inzerát momentálně nelze odpovědět.

VEDOUCÍ LABORATOŘE MOLEKULÁRNÍ PATOLOGIE (m/ž) pro Ústav patologie a molekulární medicíny

Hledáme kolegu nebo kolegyni na pozici VEDOUCÍHO LABORATOŘE MOLEKULÁRNÍ PATOLOGIE (m/ž) pro naše pracoviště.

Proč si zvolit naše pracoviště:

  • Ústav patologie a molekulární medicíny 2. LF UK a FN Motol poskytuje bioptickou, cytologickou a molekulární diagnostiku pro všechna klinická pracoviště FN Motol.
  • Diagnostikujeme široké spektrum především nádorových chorob dospělého i dětského věku. Laboratoř molekulární patologie zajišťuje komplexní molekulární analýzu nádorů za účelem jejich diagnostiky i indikace a plánování cílené onkologické terapie v rámci tzv. prediktivní a prognostické patologie.
  • Naše pracoviště spadá do sítě referenčních laboratoří pro provádění výkonů prediktivní diagnostiky a bude tento servis poskytovat i pro nově vznikající Motolské onkologické centrum (MOC).
Náplň práce:

  • odborné a manažerské vedení týmu molekulárních biologů a středního zdravotnického personálu
  • ekonomické vedení laboratoře, příprava podkladů, statistik a finančních kalkulací pro vedení pracoviště
  • organizace laboratorních procesů z pohledu optimalizace workflow, analýzy nákladů a výnosů a distribuce lidských zdrojů
  • zavádění nových laboratorních a diagnostických metodik dle požadavků klinických pracovišť a jejich validace a verifikace
  • sledování a rychlá implementace aktuálních trendů v oboru molekulární patologie
  • úzká spolupráce s týmem patologů a klinických onkologů
  • účast na multidisciplinárních týmech (MDT) a jejich organizace
  • spolupráce s dalšími složkami pracoviště na digitalizaci a automatizaci laboratorního provozu s využitím prvků umělé inteligence
  • spolupráce na vědeckých projektech a výuce studentů 2. LF UK
  • reprezentace pracoviště na odborných platformách a fórech v oboru molekulární patologie
Požadavky:

  • vysokoškolské magisterské vzdělání přírodovědného směru nebo magisterský studijní program pro přípravu odborného pracovníka v laboratorních metodách
  • specializovanou způsobilost v oboru Klinická genetika
  • zkušenost s analýzou somatického genomu výhodou
  • předchozí praxe v laboratorním provozu obdobného zaměření výhodou
  • inovativní přístupy k rutinní laboratorní diagnostické činnosti
  • snaha o aktivní rozvoj laboratoře, sledování, hledání a udávání nových trendů
  • samostatnost a flexibilitu, předpoklady pro týmovou spolupráci
  • znalost anglického jazyka
  • zdravotní způsobilost a bezúhonnost
  • zájem o vlastní odborné vzdělávání a osobní rozvoj

Nástup:

  • 1. 9. 2024 nebo dle dohody
Nabízíme:

  • vedoucí pozici se širokými kompetencemi ve vysoce specializované zdravotnické referenční laboratoři
  • možnost profesního rozvoje v kontextu nově vznikajícího Motolského onkologického centra (MOC)
  • práci v mladém progresivním kolektivu v dramaticky se rozvíjejícím oboru medicíny
  • práci v laboratorním provozu akreditovaném dle ČIA a přístrojově vybaveném dle aktuálních trendů
  • podporu v dalším profesionálním růstu
  • plný pracovní úvazek u FN Motol a částečný pracovní úvazek na 2. LF UK
  • možnost účasti na grantových projektech a podporu při vedení vlastních grantových projektů
  • podporu při vedení postgraduálních studentů
  • zázemí největší fakultní nemocnice v rámci ČR a populární lékařské fakulty s rodinnou atmosférou
  • adekvátní platové ohodnocení
  • zaměstnanecké benefity najdete na: https://www.fnmotol.cz/kariera/benefity

Místo výkonu práce:

V Úvalu/84, Praha 5 15000, Hlavní město Praha, CZ

Vzdělání:

Vysokoškolské / universitní

Pracovní poměr:

Práce na plný úvazek

Kontaktní jméno:

prim. MUDr. Petr Škapa, Ph.D.

Telefonní kontakt:

722 983 792

Emailový kontakt:

zc.lotomnf@apaks.rtep
referral link